Järva valla eriplaneeringu asukoha eelvaliku lähteseisukohtade ja keskkonnamõju strateegilise hindamise programmi avalikustamine ja avalik arutelu

Perioodil 21. aprill 2023 kuni 21. mai 2023 toimub Järva valla eriplaneeringu asukoha eelvaliku lähteseisukohtade (LS) ja keskkonnamõju strateegilise hindamise (KSH) programmi avalik väljapanek.

Avalikustatavad materjalid tehakse kättesaadavaks hiljemalt 21. aprilliks 2023.a. Kirjalikke arvamusi eriplaneeringu asukoha eelvaliku lähteseisukohtade ja KSH programmi kohta saab esitada Järva Vallavalitsusele 22. maiks 2023.a. e-posti aadressil info@jarva.ee.

Järva valla eriplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise koostamine algatati Järva Vallavolikogu 31.08.2022 otsusega nr 56 „Kohaliku omavalitsuse eriplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamine”. Eriplaneeringut koostatakse tuuleparkide ja nende toimimiseks vajaliku taristu kavandamiseks. Üheaegselt planeeringu koostamisega toimub kavandatava tegevuse keskkonnamõjude strateegiline hindamine. KSH programmis antakse ülevaade olemasolevast keskkonnast ning hindamist vajavatest mõjudest, määratletakse hindamise ulatus, metoodika ning uuringute vajadus.

Eriplaneeringuala 1 (suurusega ca 470 km2) hõlmab endas Imavere ja Koigi piirkondasid, osaliselt ka Koeru ja Kareda piirkondasid.

Eriplaneeringuala 2 (suurusega ca 114 km2) hõlmab endas valla põhjaosas asuvaid Reinevere, Roosna, Jõgisoo, Rava, Raka ja Kurisoo külade halduspiire.

Järva valla eriplaneeringu koostamist korraldab Järva Vallavalitsus, eriplaneeringu    konsultant on AB Artes Terrae OÜ ja KSH koostaja LEMMA OÜ. Eriplaneeringu kehtestab Järva Vallavolikogu.

Avalik väljapanek toimub 21.04-21.05.2023.a. Järva valla Aravete, Imavere, Järva-Jaani, Koeru, Koigi teeninduskeskustes ning Ambla raamatukogus nende lahtiolekuaegadel ja veebilehel https://jarvavald.ee/eriplaneeringud

Eriplaneeringu asukoha eelvaliku lähteseisukohtade ja KSH programmi tutvustav avalik arutelu toimub 3. mail kell 17.00 Koeru teeninduskeskuses (Paide tee 5, Koeru alevik, Järva vald).

Eriplaneeringu väljapaneku järgsed arutelud toimuvad:

14. juunil 2023 kell 17.00 Ambla Kultuurimajas (Pikk 15, Ambla alevik, Järva vald)

15. juunil 2023 kell 17.00 Koigi mõisas (Mõisavahe tee 10, Koigi küla, Järva vald)

Avalikule väljapanekule järgnevatel avalikel aruteludel tutvustatakse vajadusel eriplaneeringu asukoha eelvaliku lähteseisukohti ja  keskkonnamõjude strateegilise hindamise programmi ning avalikul väljapanekul esitatud seisukohti ja nendega arvestamist. Kõigile väljapaneku jooksul laekunud arvamustele vastatakse kirjalikult pärast avalike aruteludes toimumist.

Järva valla eriplaneeringu asukoha eelvaliku lähteseisukohad ja keskkonnamõju strateegilise hindamise programm:

Järva Vallavalitsus

Pikk 56, Järva-Jaani alev, Järva vald, 73301 Järva maakond

Telefon: 5341 3625

E-post: info@jarva.ee


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s